آموزش تغییر ساعت سرور در سیستم عامل Centos

باسلام / با مقاله آموزشی دیگری برای سیستم عامل محبوب سنتوس در خدمت شما کاربران گرامی پی سی وب هستیم ، در این مقاله آموزشی قصد داریم به آموزش تغییر ساعت در سرور های لینوکسی centos بپردازیم ، پس با ما همراه باشید

سنتوس چیست ؟

لینوکس توزیع CentOS یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس امروزی است ، CentOS مخفف کلمه های Community ENTerprise Operating System است. هسته اصلی لینوکس CentOS از سیستم عامل Red Hat Enterprise Linux یا RHEL گرفته شده است و به همین دلیل این سیستم عامل کاملا با RHEL سازگاری دارد. طبیعتا با توجه به اینکه در مقاله قبلی در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران در خصوص توزیع RHEL و اینکه از Fedora گرفته شده است ، می توان نتیجه گرفت که در نهایت CentOS نیز از Fedora گرفته شده است. برخلاف RHEL که تجاری و پولی است ، CentOS یک توزیع رایگان از لینوکس می باشد. CentOS توسط Community ها پشتیبانی می شود و این یعنی اینکه شما به جای اینکه انتظار پشتیبانی حرفه ای و پرداخت هزینه های پشتیبانی خدمات به شرکت تولید کننده پرداخت کنید ، تنها کافیست کمک ها و پشتیبانی خود را از این Community های عمومی تامین کنید و هیچگونه هزینه ای نیاز نیست پرداخت کنید.

 

آموزش تغییر ساعت سرور در سیستم عامل Centos

آموزش تغییر ساعت سرور در سیستم عامل Centos :

جهت تغییر ساعت سرور کافیست به ssh متصل شوید واز دستور زیر استفاده کنید :

date – -set=”Mmm DD HH:MM:SS YYYY”

برای نمونه به این شکل میشود :

date – -set=”Oct 12 14:56:29 2013″

و برای مشاهده ساعت فعلی سرور کافیست از این دستور استفاده نمایید :

date


در صورتی که سوال یا مشکلی در رابطه با این آموزش قرار داده شده داشتید به راحتی در پایین این مطلب میتوانید ارسال نظر کنید تا مدیران و یا سایر کاربران از همین طریق به شما پاسخ دهند.