طریقه انتقال سایت بدون هیچ از کار افتادگی

چگونه سایت خود را بدون هیچ از کار افتادگی ای از یک هاستینگ به هاستینگ دیگر منتقل کنیم؟

امروزه دغدغه اصلی مشترکین انتقال اطلاعات از هاستی به هاست دیگر است. وخیلی از کسانی که اقدام به انجام این کار میکنند به طور کامل نمیتوانند اطلاعات خود را منتقل کنند ویا در صورت انتقال برخی از فایل ها به علت اشتباهاتی در انتقال از کار افتاده است در این پست به معرفی یکی از این روش ها می پردازیم

  • 1- قبل از این که مهلت هاست قدیمیتان تمام شود اکانت هاست جدیدتان را تحویل بگیرید.

نکته : سعی کنید حداقل کار انتقال را 72 ساعت قبل از این که مهلت هاست فعلی تون به اتمام برسد انجام دهید.

نکته 2: قبل از انتقال اطلاعات دی ان اس های خود را تغییر ندهید واطلاعات را با استفاده از ای پی هاست جدیدتون منتقل کنید

 

  • 2.همه ی فایلهایتان را با استفاده از یک برنامه FTP (برای مثال .FileZilla.CuteFTP( دانلود کنید یا از cPanel backup استفاده کنید. بعد از آن فایل ها را بر روی اکانت جدید خود دوباره با استفاده از یک برنامه FTP یا cPanel backup آپلود کنید.

بعد از این مورد شما باید سطح دسترسی های فولدر های خود را تنظیم کنید و اگر هم اسکریپتی در حال اجرا دارید آن را اجرا کنید.

  • 3. در صورتی که انتقال بدون استفاده از full backup باشد لازم است از دیتابیس های خود پشتیبان بگیرید. برای انجام این کار کافیست وارد phpmyadmin خود شوید و دیتابیس خود را export کنید و در هاست جدید دیتابیس را ایجاد و import کنید.
  • 4.بعد از این که کلیه فایل های خود را انتقال دادید حال باید نیم سرور دامین خود را تغییر دهید.قبل از این که این کار را انجام دهید حتما با استفاده از آدرس موقت خود هاستینگ تمام قسمت های وبسایت خود را چک کنید.
  • 5. بعد از 24 تا 72 ساعت دامنه ی شما به صورت کامل روی هاست جدید منتقل خواهد شد .
  • 6. حال میتوانید هاست قدیمی خود را کنسل کنید و هر کاری که میخواهید را روی اکانت جدید خود بکنید.

بعد از این 6 مرحله سایت شما به صورت کامل در حال اجراست و هیچ از کارافتادگی ای هم تجربه نکردید در کل.
در کل بهترین راه برای گرفتن پشتیبان خود cPanel هست که به شما اجازه این کار را میدهد. البته توجه داشته باشید در صورتی که full backup ایجاد می کنید پس از انتقال باید به پشتیبان هاستینگ خود درخواست ارسال کنید تا نسخه پشتیبان را restore کنند. شما نمی توانید full backup را restore کنید.

در روش full backup تمام تنظیمات ، ایمیل ها ، دیتابیس ها و … منتقل می شود.