معرفی سایت سیتی پدیا – معرفی سایت دانشنامه سیتی پدیا :

باسلام ، با معرفی سایت دیگری درخدمتتون هستیم ، در این معرفی سایت ( معرفی سایت سیتی پدیا) قصد داریم به معرفی سایت سیتی پدیا – دانشنامه شهری ایران بپردازیم ، با ما همراه باشید تا گشت و گذاری در این وب سایت داشته باشیم .

معرفی سایت سیتی پدیا

معرفی سایت سیتی پدیا :

در این بخش از معرفی سایت سیتی پدیا قصد داریم به معرفی اجمالی سایت سیتی پدیا بپردازیم : سیتی پدیا در یک نگاه :

نام وب سایت به فارسی : سیتی پدیا – نام وب سایت به لاتین : citypedia

شعار وب سایت : سیتی پدیا نخستین دانشنامه شهری ایران

آدرس وب سایت : www.citypedia.ir – آدرس ایمیل : saryazdi.hamidreza@yahoo.com

مشاهده وب سایت : جهت مشاهده وب سایت سیتی پدیا – دانشنامه ایران کلیک کنید .

مدیریت وب سایت : حمیدرضا سریزدی – همکاران : مهدی میرمعینی

درباره سیتی پدیا – درباره ما – سیتی پدیا :

کشور و سرزمین ما ایران، با تاریخی کهن، سرشار از جاذبه هایی است که آن را همچون نگینی در پهنه گیتی، متمایز ساخته است. کشوری سرشار از دیدنی های طبیعی، باستانی، تاریخی، زیارتی، تفریحی، فرهنگی و … که هر کدام از جاذبه ­ها می ­تواند هر بیننده ­ای را متحیر سازد. از این رو معرفی این اماکن زیبا به علاقه ­مندان می تواند بسیار مثبت ارزیابی شود. همچنین یکی از عالی ترین زمینه های اطلاع رسانی جاذبه ­های گردشگری و اطلاعات شهری ، استفاده از تارنماهای اینترنتی است که امروزه در دنیا رواج زیادی یافته است.

با توجه به توضیحات بالا وجود تارنمایی کامل، جامع و صادق ضروری به نظر می رسید که با بررسی های انجام شده در اواخر سال ۱۳۹۲ هجری شمسی تارنمایی با نام دانشنامه شهری ایران به آدرس www.citypedia.ir راه اندازی گردید. سیتی پیدیا به صورت خصوصی اداره شده و وابسته به هیچ ارگان و موسسه ای نمی باشد. در حال حاضر تیم سیتی پیدیا از دو نفر علاقه مند گردشگری به نام های حمیدرضا سریزدی (مدیر سایت) و مهدی میرمعینی (همکار و مشاور) تشکیل شده است. هر دو دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری بوده و دارای مدرک کارشناسی مهندسی شهرسازی هستند که تا حدودی به امر گردشگری مرتبط است.

هدف اصلی سیتی پیدیا را می توان در معرفی اطلاعات شهرهای ایران با تاکید بر اطلاعات مربوط به گردشگری خلاصه کرد. از این اطلاعات می توان به مکان های تاریخی، مکان های طبیعی، مکان های مذهبی، آداب و رسوم، غذاهای محلی و … اشاره کرد که با توجه به استفاده این سایت از منابع مرجع و کتب معتبر(شامل کتاب، مجله، روزنامه، سایت های اینترنتی معتبر و …) می­توان گفت که اطلاعات این سایت می­تواند مورد توجه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز نیز برای استفاده­های علمی و پژوهشی نیز قرار گیرد. در حقیقت تیم سیتی پیدیا قصد دارد در آینده ای نزدیک به جامع ترین سایت گردشگری ایران هم برای ایرانیان عزیز و هم برای افراد غیر ایرانی تبدیل شود تا اگر کسی قصد سفر به هر منطقه ای از ایران یا به طور کلی نیاز به داشتن اطلاعاتی از ایران را داشت بتواند از اطلاعات سیتی پدیا استفاده کرده و سفری عالی را تجربه نماید.

لازم به ذکر است سیتی پدیا هنوز به راه اندازی کامل نرسیده و بخش های زیادی از سایت در حال راه اندازی و تکمیل است. در مورد بقیه بخش های سیتی پدیا بعداً بیشتر خواهید شنید. بخش هایی که حتما شما را حیرت زده خواهد کرد و می تواند تمامی نیازهای سفر شما را از ابتدا تا انتها پاسخگو باشد.

معرفی سایت سیتی پدیا

برخی از بخش های سیتی پدیا :

در این بخش از معرفی سایت ستی پدیا قصد داریم به معرفی بخش های مختلف سیتی پدیا بپردازیم :

بخش معرفی ایران : شامل : سوغات و صنایع دستی ایرا , طبیعت و موقعیت های ایران , پیشینه تاریخی ایران , اقوام و زبان های ایران , آداب و رسوم ایران , موقعیت اقتصادی و اجتماعی ، غذاهای محلی و…

بخش جاذبه های تاریخی : شامل : باغ ها , حمام ها , خانه ها , روستاها , قلعه ها , پل ها ,کاخ ها و…

بخش جاذبه های طبیعی : جاربه های طبیعت شامل : آبشار ها ، تالاب ها ، دره ها ، دریاچه ها ، رودخانه ها ، غار ها ، چشمه ها و…

بخش جاذبه های مذهبی :  این بخش شامل : مساجد ، آرامگاه ها ، امامزاده ها ، بقعه ها ، مناره ها ، کلیساها و… می باشد

در صورتی که هر گونه سئوال ، پیشنهاد و یا انتقادی در رابطه با این معرفی سایت (معرفی سایت سیتی پدیا) دارید میتوانید ، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با معرفی سایت سیتی پدیا در انجمن معرفی سایت پی سی وب مطرح نمایید

امیدواریم از معرفی سایت امروز لذت کافی را برده باشید ، تا معرفی سایت دیگر برای شما بهترین ها را آرزومندیم.


اگر از دنبال کنندگان معرفی سایت ما هستید پیشنهاد میکنیم  از طریق ” آرشیو سایت های معرفی شده ” از سایر سایت های معرفی شده نیز بازدید فرمایید .

اگر هم مایل هستید سایت شما نیز در پی سی وب معرفی شود به صفحه ” معرفی سایت شما در پی سی وب ” مراجعه فرمایید .