| در کنار شماییم برای رشد کسب و کار شما

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

صفحه اصلی آموزش چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

تاریخ انتشار : 8 سال پیش : 31 اکتبر 2015 بازدید : 7279نمایش

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل :

باسلام

با مقاله آموزشی دیگری در خدمتتون هستیم ، در این آموزش قصد داریم با پنالتی گوگل آشنا شویم و به چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل بپردازیم

اول این که پنالتی گوگل چیست ؟

همانطور که می دانید برخی از وب سایتها با نقض قوانین گوگل سعی می کنند جایگاه خود را در نتایج جستجوها بالا ببرند و ترافیک بیشتری بدست بیاورند و یا به نوعی میخواهند با تقلب جایگاه بهتری را در گوگل به دست بیاورند ، اما گوگل در الگریتم های جدید خود میخواهد از این تقلب ها جلوگیری کند  و در واقع گوگل نمی خواهد به چنین وب سایتهایی میدان بدهد ! در نتیجه در الگریتم گوگل پاندا به چنین وب سایت هایی نمره منفی میدهد و پنالایز می شوند

ساده تر پنالایز (Penalize) یعنی جریمه شدن سایت توسط گوگل که این جریمه ممکن است برایتان گران تمام شود !

در حالت عادی بعد از اینکه سایت شما وارد پنالتی گوگل بشه و از گوگل نمره منفی دریافت بکنه، در ابزار گوگل وبمستر تولز پیامی را مبنی بر اینکه سایت شما اسپم شناخته شده دریافت خواهید کرد. در پیام فوق دلیل اسپم شدن سایت شما مشخص می شود و از شما خواسته میشه که مشکل را برطرف کنید و به گوگل اطلاع دهید.

در پیامی که به گوگل ارسال میکنید باید تمام جزییات را توضیح بدید زیرا این پیام توسط یک شخص بررسی میشه و اگر مشکل سایت شما برطرف شده باشه سایت شما از اسپم لیست خارج میشه.

البته روال همیشه به همین راحتی نیست ، خارج شدن سایت از پنالتی ممکن است بین چند روز تا چندین ماه زمان ببرد .

نکته : همیشه وقتی پنالتی می شوید در گوگل وب مستر به شما اخطار داده نمیشود ! پس این گونه تصور نکنید که چون اخطار نگرفتم وارد پنالتی نشده ام !

اما چگونه متوجه شویم که سایت ما وارد گوگل پنالتی شده است ؟

در این مقاله قصد داریم چندین روش را به شما معرفی کنیم که طریق آن ها میتوانید اسپم بودن سایت خود در گوگل را چک کنید و مطمئن شوید که دلیل کاهش بازدید سایت شما و افت رتبه ای که در گوگل داشته اید به خاطر پنالتی شدن گوگل بوده یا خیر ؟ !!

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل :

پنالتی شدن سایت در گوگل انواع مختلفی دارد که در متداول ترین نوع پیغامی در گوگل وب مستر دریافت خواهید نمود ، اما در انواع دیگر چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل به همین راحتی نخواهد بود و شما باید از نشانه های آماری وب سایت تان متوجه پنالتی شدن شوید

البته برای بررسی پنالتی شدن ابزار هایی نیز وجود دارد که در بین سئوکاران نظریات مختلفی برای استفاده از این ابزار ها وجود دارد ، عده ای موافق هستند که اگر از طریق وب مستر پیغامی دریافت نکردیم میتوانیم از طریق این ابزار ها متوجه شویم ، و عده ای بنا به دلایل زیر مخالف استفاده از این ابزار ها هستند :

 1. بیشتر این گونه ابزار ها هیچ گونه ارتباطی با گوگل ندارند . پس آماری که ارائه میشود تقریبی می باشد
 2. وقتی که در گوگل وب مستر پیغامی وجود ندارد ، چگونه این گونه ابزار ها میتوانند آمار دقیقی را اعلام کنند ؟
 3. هیچ کدام از این ابزار ها توسط گوگل تایید نشده اند !
 4. و…

این عده موافق هستند که اگر در وب مستر تولز اطلاع رسانی صورت نگرفته است، بهترین شیوه برای چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل استفاده از نشانه هایی هست که در هنگام پنالتی شدن دیده می شود

اما نظریه ما در سئو این هست که در سئو میانه رو باشید ، نه افراط کنید نه تفریط کنید

در سئو نه وب سایت هایی که افراط میکنند موفق هستند ، نه وب سایت هایی که تفریط می کنند ، البته ممکن هست این گونه وب سایت ها به موفقیت نیز برسند ، اما تجربه نشان داده است که افرادی که در سئو میانه رو هستند موفق ترند .

اگر وب سایت شما وارد پنالتی شده است مشخص هست که شما در سئو میانه رو نبوده اید . ما پیشنهاد میکنیم حداقل در چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل میانه رو باشید

البته لازم به ذکر است که هر دو نظریه صحیح می باشند اما به نظرم مان  نظریه حد واسط کامل تر است .

این ابزار ها همیشه بی فایده نیستند و همیشه نیز مفید نیستند ! ، زمانی استفاده از این ابزار ها برایتان کاربردی خواهد بود که به نکات مربوطه توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت .

به طور کلی راه حل ما برای چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل به شرح زیر می باشد :

 1. در وب مستر پیغامی دریافت خواهید کرد که میتوانید متوجه شوید که وارد پنالتی شده اید
 2. در وب مستر پیغامی دریافت نخواهید کرد :

اما طبق نکته “همیشه وقتی پنالتی می شوید در گوگل وب مستر به شما اخطار داده نمیشود ! پس این گونه تصور نکنید که چون اخطار نگرفتم وارد پنالتی نشده ام ! ” ممکن است هیچ گونه پیغامی در وب مستر تولز دریافت نکنید ، در این موارد از ورود گوگل خود و ایندکس هایتان میتوانید متوجه شوید

افت ورودی گوگل و ایندکس گوگل میتواند دلایل مختلفی را داشته باشد اما یکی از آنها ورود به پنالتی گوگل میتواند باشد ، وارد پنالتی شدن میتواند باعث شود که به طور کامل از نتایج گوگل حذف شوید ، تشخیص البته تشخیص این موضوع نیز به همین راحتی نیست  نمیتوانیم هر زمان که  افت ورودی گوگل داشتیم بگوییم وارد پنالتی شده ایم .

در این زمان استفاده از ابزار های موجود میتواند در فرآیند تشخیص به شما کمک کند ، هر کدام از ابزار ها مربوطه دارای الگریتمی برای تشخیص هستند که به شما در تشخیص کمک هایی میکنند

که ما در این مقاله ابزاری را به شما معرفی میکنم که طریق اون میتوانید اسپم بودن سایت خود در گوگل را چک کنید و مطمئن شوید که دلیل کاهش بازدید سایت شما و افت رتبه ای که در گوگل داشته اید به خاطر پنالتی شدن گوگل بوده یا خیر ؟ !!

در واقع  وب سایت زیر ابزار مناسبی برای چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل می باشد

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

برای چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل و یا اینکه در سندباکس گوگل است از آدرس زیر می توانید استفاده کنید :

 

pixelgroove.com/serp/sandbox_checker

نکاتی که باید به هنگام استفاده از این ابزار ها توجه داشته باشید :

برای استفاده از ابرار های چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل لازم هست به نکات زیر توجه داشته باشید

 1. همیشه اطلاعات درست نمی باشد ، این گونه ابزار ها هم ممکن هست اشتباه کنند
 2. فراموش نکنید، سایت های تازه تاسیس و دامنه های صفر، در ابتدا ممکن است در سند باکس گوگل قرار گیرند و انتظاری از این سایت های نداشته باشید و فکر نکنید پنالتی شدند.
 3. تنها به اطلاعات ارائه شده توسط این ابزار ها اکتفا نکنید و قبل از آن نشانه هایی که در بالا پرداختیم را ابتدا بررسی کنید

سندباکس گوگل چیست ؟

سندباکس گوگل شامل بخشی از سرورهای گوگل میشود که سایت های تازه وارد به آن منتقل می شوند، سایت هایی که در سندباکس قراردارند معمولا رتبه بالایی در نتایج پر رقابت گوگل کسب نمی کنند. زمان عادی برای خروج یک سایت از سندباکس ۶ ماه است و اگر سایتی در این مدت از برندینگ مناسب برخوردار شود و یا لینکهای ورودی از سایت های معتبر داشته باشد احتمال اینکه در زمانی کوتاه تر از سندباکس خارج شود وجود خواهد داشت.

در این آموزش سعی کردیم به شیوه های چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل بپردازیم و در  آموزش های بعدی سعی میکنیم به دلایل پنالتی شدن سایت یک وب سایت ، آموزش کار کردن با این گونه ابزار ها و خارج شدن از گوگل پنالتی بپردازیم .

مشکلی و یا سئوالی دارید ؟

میتوانید جواب سئوال خود را به طور رایگان در انجمن پی سی وب بگیرید

همچنین جهت چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل میتوانید درخواست خود را در انجمن پی سی وب مطرح فرمایید تا توسط کارشناسان ما به صورت رایگان انجام شود

امیدوارم مفید واقع شده باشد

لینک کوتاه مطلب : https://www.p30web.org/?p=2794

دیدگاه کاربران :

 • جهت تبادل نظر و گفتگو درباره چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل : میتوانید به انجمن پشتیبانی پی سی وب مراجعه نمایید.
 • آدرس انجمن تخصصی پی سی وب : forum.p30web.org
 • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
 1. سلام خسته نباشید

  واقعا عالی بود ، متاسفانه در خیلی از سایت ها مطالبی درج شده است که ادم رو سردرگم میکنه ، اما مقاله شما رو که میخوندم واقعا عالی بود و جای تشکر داره ، باز هم از این مطالب در سایت خودتون منتشر کنید.

  سپاس از مطلب خوبتون

  • باسلام و درود خدمت شما کاربر گرامی

   خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است .

 2. سلام؛ من سه چهار سال پیش روی سایت شخصی ام قالب ترنج رو از یکی از سایت های کلاهبردار خریداری کرده بودم که احتمالا آنال شده بود ولی مسلما دزدی بود چون توی ویرایشگر قالب اسم سایت دیگۀ ارائه کنندۀ قالب نوشته شده بود!
  نمی دونم مشکل از قالب بود یا چه، یکی از دوستانم در کانادا پیام دادند که با ورود به سایت شما بجای نمایش سایت، یک سایت پورن میاد بالا!!!
  از داخل هاست همه چیز را دلیت کردم برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر بین دانشجوهام.
  به توصیه دوستان قالبی رو از سایت معتبری تهیه کردم ولی در آن مدتی که سایت (احتمالاً) پارک می شد روی سایت مستهجن، گوگل و شبکه های اجتماعی منو بعنوان اسپم شناختند.
  یعنی توی نتایج گوگل نبودم ولی با اصلاح قالب و چینش مجدد سایت در نتایج گوگل در حال حاضر قابل شناسایی هستم
  مثلا «یکصدمین سالگرد sykes–picot Agreement» در گوگل، سایت بنده رو میاره بالا
  http://www.karneme.ir/sykes_picot_agreement

  یا «جنسیت، ستیزه و صلح سازی» رو تو گوگل بزنم میاره:
  http://www.karneme.ir/gender_conflict_and_peacebuilding

  ولی یک مشکلی هست:
  آدرس سایت خودم رو هرگز و هرگز نمی تونم در دو شبکۀ فیسبوک و اینستاگرام چه در متن کپشن و چه در کامنت ها درج کنم. بعنوان اسپم بلاک می شناسه! (حتی استفاده از کوتاه کننده های لینک هم بیفایده است.)
  کلی پیام گذاشتن برای مدیران این دو شبکه به زبان پارسی و انگلیسی هم راهگشا نبود.

  آیا سایت و دامین من پنالتی شده؟ یا رفع شده؟
  برای رفع اسپم در فیسبوک و اینستاگرام، بنظر شما چه باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. سلام

  به نظر میرسه ، مشکل تون رفع شده است / اسپم شدن در فیسوک به خاطر به کار بردن زیاد ادرس سایت تون می تونه باشه .گروه طراحی و برنامه نویسی پی سی وب ، طراحی سایت ، پشتیبانی سایت ، سئو و بهنیه سازی


تیم طراحی و برنامه نویسی پی سی وب بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه اینترنتی ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سایت و طراحی سایت در کشور ایران ، با بیش از 7 سال سابقه درخشان در عرصه طراحی و برنامه نویسی وب با گستره ای از خدمات گوناگون برای کاربران خود « لذت شیرین پشتیبانی واقعی» راتداعی می کند ، «ضمانت بهترین قیمت» ، «مشتری محوری» ، «پشتیبانی واقعی» سه اصل اولیه ای است که پی سی وب از نخستین روز های تاسیس تا به امروز سعی کرده به آن پایبند باشد. شرکت اینترنتی خدمات وب پی سی وب فعالیت خود را از سال 1388 آغاز نموده است و تا به امروز به فعالیت خود ادامه میدهد ، پی سی وب درحال حاظر در کلیه عرصه های طراحی سایت ، پشتیبانی سایت (پشتیبانی انواع اسکریپت های سایت ساز (وردپرس ، جوملا ، دروپال)، انجمن ساز (ویبولتین ، زنفورو ، مای بی بی)، فروشگاه ساز (ووکامرس ، مجنتو ، پرستاشاپ)، آپلود سنتر (کلیجا ، میهالیسم) )، خدمات گرافیکی ، سئو و بهینه سازی سایت ، تبلیغات اینترنتی و ... با قدرت فعالیت دارد .