رپورتاژ آگهی چیست

صفحه اصلی آموزش رپورتاژ آگهی چیست

رپورتاژ آگهی چیست

تاریخ انتشار : 8 سال پیش : 19 مارس 2016 بازدید : 14671نمایش

رپورتاژ آگهی چیست ؟ – رپورتاژ چیست ؟

سلام ، اگر دستی در تجارت الکترونیک دارید با بخش رپورتاژ آگهی که عموما در مطبوعات شناخته شده برای جذب مشتری منتشر می‌شود مایل هستید بیشتر بدانید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید ما در این مقاله ” رپورتاژ آگهی چیست ؟  ” در پی سی وب قصد داریم به معرفی نوعی تبلیغات به نام رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ آگهی بپردازیم پس با ما همراه باشید :

رپورتاژ آگهی چیست

رپورتاژ آگهی چیست ؟ – رپرتاژ آگهی چیست ؟

اگر برای اولین بار است کلمه رپورتاژ یا رپرتاژ را می شنوید یا می بینید حتما میخواهید بدانید که رپورتاژ یا رپرتاژ به چه معنایی است این فقط سئوال شما نیست بلکه وقتی داشتم در مورد رپرتاژ جستجو میکردم به سئوالاتی نظیر ” رپورتاژ چیست ” ،  “رپرتاژچیست ” ، ” رپورتاژ یعنی چه ” ، ” رپرتاژ یعنی چه ” و… برخورد کردم

تعداد سئوالات واقعا به حدی بود که اگر میخواستم در رابطه با معنای رپرتاژ یا رپورتاژ سئوال مطرح کنم تا بیش از ۱۰۰ سئوال نیز میتونستیم مطرح کنم ، اما خوب  به نظرم سئوالات بیشتر باعث ابهام بیشتر میشه ،  به همین جهت فقط به به چند سال اصلی اشاره کردم ، اما در ادامه به صورت خلاصه به همه سئوالات پاسخ میدم

تعاریف مختلفی برای رپورتاژ و رپرتاژ وجود دارد که بگذارید چند نوع تعریف رو بررسی کنیم و سپس به کاملترین تعریف بپردازیم :

» تعریف رپرتاژ به نقل از وب سایت بازاریابی :

رپرتاژ چیست ؟ رپرتاژ یک قالب و شکل چاپی بخصوص است که یک شرکت یا یک سازمان برای بازاریابی و انتقال پیام برند و محصولات خودش به‌ صورت بی‌ طرف برای آن هزینه می‌کند. مدیر تبلیغات به مجله، روزنامه یا وبسایت برای فضای مورد نیاز جهت ارائه محتوای متن محور به مخاطب موردنظر نهایی هزینه‌ای را پرداخت می‌کند.

» تعریف رپرتاژ به نقل از ویکی‌ پدیا، دانشنامهٔ آزاد :

رپورتاژ آگهی چیست ؟ رپرتاژ آگهی (به انگلیسی: Advertorial) به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی طرفه به آنها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آنها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنها است. اصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد. به دلیل اعتماد به مخاطبان به رسانه‌ها، رپرتاژ آگهی‌ها بسیار موثرند و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود. دیوان بین‌المللی تجارتدر قانون آگهی‌های خود که در سال ۱۹۹۷ به تصویب رسانده خواهان مشخص کردن تبلیغات می‌شود تا مخاطبان قادر به تشخیص آن شوند در سال‌های اخیر مواردی برجسته از این پدیده در تلویزیون دولتی ایران مشاهده شده که از جمله می‌توان از برنامه عمو پورنگ که داریوش فرضیایی آن را تهیه کرده نام برد. از آن گذشته، موارد دیگری از رپرتاژ آگهی در رسانه‌های ایران وجود دارد که منتقدان را وادار کرده خواهان تصویب قوانینی برای مقابله با رپرتاژ آگهی‌ها شوند.

» تعریف سوم رپرتاژ اگهی از وب سایت لینک سازی : رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی دقیقا چیست  و به چه معناست ؟ به زبان ساده باید بگوییم که منظور از تبلیغ رپورتاژ این است که تبلیغ شما در قالب تصاویر و توضیحات کامل همراه با لینک بعنوان یک مطلب در سایتی منتشر شود.

» تعریف چهارم به نقل از وب سایت ویرلن : رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی ( PR ) یکی از بهترین روش‌های برندسازی و تبلیغات اینترنتی است که بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده میکنند.رپرتاژ آگهی در واقع به این دلیل تاثیرگذاری بالایی دارد که نوعی تبلیغات غیرمستقیم است و مخاطبان در زمان مشاهده آن بیشتر اعتماد میکنند و کل مطلب را مشتاقانه مطالعه میکنند .

رپرتاژ آگهی درواقع یک خبر است که در قالب یک مصاحبه یا گزارش و یا مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر میشود که شامل یک تیتر جذاب ، چند پاراگراف متن و عکس میباشد.

همه تعاریف درست هستند اما خوب ما در این جا به یک تعریف ساده تر نیز می پردازیم :

» تعریف پنجم رپورتاژ آگهی چیست ؟ پی سی وب :

تعریف رپورتاژ یا رپرتاژ : رپورتاژ اگهی و رپرتاژ اگهی در واقع یک واژه هستند که در اصل واژه اصلی رپرتاژ است ، به هر جهت هر دو کلمه ” رپرتاژ ” یا ” رپورتاژ “در وب دیده میشود ، هر دوی این کلمه ها در اصل یک نوع آگهی تبلیغاتی هستند که در قالب یک نوع گزارش یا نوشته بی طرفانه ارائه میشوند

تاریخچه رپورتاژ یا رپرتاژ حدودا برای سال ۱۹۴۵ است و در واقع در سال ۱۹۴۵ این لغت به دایره لغات اضافه شده است ، تاریخچه دقیق این لغت در ایران میشخص نیست اما در چند سال گذشته مخصوصا یکی دو سال گذشته ظاهرا در ایران این شیوه تبلیغاتی به دلیل اثر بخشی بالا بیشتر مورد توجه مدیران قرار گرفته است .

در ایران بیشتر کلمه رپورتاژ (reportage) استفاده میشه و مخصوصا شیوه رپورتاژ آگهی در ایران بیشتر به صورت رپورتاژ اگهی اینترنتی است.

انواع رپورتاژ : همان طور که گفتیم رپورتاژ دارای انواع مختلفی هست اما از مهم ترین انواع رپورتاژ آگهی میتونیم به : رپورتاژ آگهی رسانه ای مثل : رپورتاژ آگهی تلویزیونی ، رپورتاژ آگهی نوشتاری در مجلات ، روزنامه ها ، رپورتاژ آگهی اینترنتی اشاره کنیم

سئوالی مهم بعدی که در رابطه با رپورتاژ وجود دارد این هست که هدف از رپورتاژ اگهی چیست ؟ چرا رپورتاژ اگهی و… :

هدف از رپورتاژ اگهی :

رپورتاژ اگهی اصولا مزایای تبلیغات چاپی سنتی را با مقالات ویژه‌ای که توسط یک گزارشگر خبری نوشته می‌شود را ترکیب می‌کند. داستان‌های ویژه اغلب به‌ ویژگی‌های بیشتر و خاص تری در مورد شرکت یا محصولات شما به نسبت تبلیغات سنتی می‌پردازد. بااین‌وجود، شما نسبت به مواردی که به چاپ می‌ رسد کنترل کمتری دارید. از طریق پرداخت هزینه‌ای بیشتر برای فضای اختصاص‌ یافته به مطلب خودتان، شما قدرت و کنترل کلی بر کلیت پیام موردنظر دارید و این به آن معنا است که شما به‌طور کامل قادر به اشاره کردن به مزایا محصولات و خدمات یا ارائه یک داستان یا روایت اثرگذار در این زمینه هستید.

رپورتاژ آگهی نسبت به سایر شیوه های تبلیغاتی چه مزایی دارد ؟

رپورتاژ آگهی های اینترنتی یا رپرتاژ خبری ، یکی از بهترین شیوه تبلیغاتی آنلاین در جهان میباشند . در این روش تبلیغات، یک متن تبلیغاتی بصورت گزارش یا مصاحبه و یا معرفی محصولات و خدمات در معتبرترین سایت ها منتشر میشود .

اصولا در رپورتاژ آگهی، کالا ها و خدمات با توصیف و توضیحات کاملتری به صورت تصویری ، عکس ، فیلم معرفی میشوند و در رپورتاژ اگهی های اینترنتی علاقه بر توضیحات ، عکس و… لینک نیز قرار داده میشود و به همین جهت یکی از بهترین روش برای ارتقاء رتبه سایت در گوگل میباشد.

شکل و قالب کلی رپورتاژ آگهی ها :

ماهیت رپرتاژ آگهی‌ها قدری با آگهی‌های معمولی متفاوت است، اما متفاوت از تبلیغات چاپی معمولی با استفاده از یک تصویر و پیام برند است. این نوع از آگهی‌ها اغلب محتوا محور بوده و طول مطلب در آنها زیاد است که به مزایای محصولات می‌پردازد یا روایتی از بیان می‌کند که به ویژگی‌های یک محصول اشاره می‌کند. بااین‌وجود گاهی از عناصر بصری هم در آنها استفاده می‌شود.

نمونه از رپورتاژ آگهی ها را در زیر میتوانید مشاهده بفرمایید – برای مشاهده تصاویر در سایر اصلی بر روی آنها کلیک کنید :

رپورتاژ آگهی چیست رپورتاژ آگهی چیست

اعتبار و ارزش رپورتاژ اگهی ها :

رپورتاژ آگهی ها معمولا تبلیغاتی هستند که  بصورت خبر منتشر میشود ، بنابراین باعث توجه بیشتر مخاطبان خواهد شد و همچنین بدلیل اینکه خبر در سایت های معتبر منتشر شده ، کاربران اعتماد بیشتری به شخص یا برند خواهند داشت . علاوه بر تاثیر بسیار زیاد این روش تبلیغات در افزایش مشتریان ، رپرتاژ آگهی از نظر ارتقاء رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید وبسایت نیز بسیار مورد توجه است . دلیل آن هم این است که در بخش هایی از متن خبر یک یا چند کلمه کلیدی به سایت تبلیغات دهنده لینک میشود .

مهم ترین نکاتی که باید در ریپورتاژآگهی به آن توجه شود :

رپورتاژ آگهی چیست – نویسنده رپورتاژ آگهی :

معمولاً متن رپرتاژ آگهی توسط شخصی در داخل سازمان سفارش‌دهنده، شرکت تبلیغاتی مسئول کمپین‌های تبلیغاتی آنها یا حتی یک نفر از گزارشگران آن رسانه تنظیم می‌شود. البته در برخی از شرکت‌های بزرگ حتما و حتما متن آنها در داخل خود سازمان و شرکت تنظیم‌شده و مورد تائید قرار می‌گیرد یا اینکه نهایتاً به آژانس طرف قرارداد برای امور تبلیغاتی آنها واگذار می‌شود. سپس فضای موردنیاز برای چاپ آنها خریداری می‌شود و این شرکت‌های کوچک‌تر هستند که اغلب تنظیم آن را بر عهده شرکت منتشرکننده گذاشته یا در برخی از موارد درنهایت کار آن را بازخوانی و تائید هم می‌کنند. درحالی‌که هر دو این رویکردها نیازمند تائید شرکت در مرحله آخر و قبل از چاپ است، استفاده از یک نظر خارج از سازمان اغلب بیشتر توصیه می‌شود.

نکته مهم که در بالا هم به آن اشاره شد، بی‌طرفانه بودن محتوا و ادبیات استفاده‌شده برای این نوع محتوا است، هرچند که بازهم نوعی از تبلیغ است که هزینه‌ای برای صرف شده و هرگز پوشش‌دهنده نکات منفی در رابطه با یک محصول یا کالا نمی‌شود.

رپرتاژ آگهی بیشتر از هر چیز برای محصولات و خدماتی مناسب است که در آنها اطلاعات بیشتر و بهتر موجب فروش محصول نسبت به استفاده از تصاویر می‌شود. محصولات و خدماتی که بیش از هر چیز دیگری برای آنها از این نوع تبلیغات استفاده می‌شود شامل مکمل‌های غذایی، روندهای آرایشی و بهداشتی، محصولات ورزشی و برنامه‌های آموزشی و تربیتی و آژانس‌های مسافرتی می‌شود.

چگونه رپورتاژ آگهی باعث ارتقاء رتبه سایت ها در گوگل میشود ؟

در رپورتاژ آگهی ها یا رپرتاژ آگهی ها معمولا چندین لینک برای تبلیغ به سایت مورد نظر داده میشوند و باتوجه به این که گاهو این لینک ها به صورت follow هم هستند ، برای ارتقاء رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید وبسایت بسیار مفید هستند

همچنین بر اساس جدیدترین الگوریتم های گوگل دریافت لینک فالو از مطلبی مرتبط در سایت های پربازدید و معتبر بالاترین تاثیرگذاری را در ارتقاء رتبه سایت ها در گوگل دارد

همچنین رپورتاژ آگهی هایی که برای چنین مورادی مورد استفاده قرار میگیرد به صورت کمپین های رپورتاژ می باشند ، کمپین های رپرتاژ یا رپورتاژ معمولا شامل یکسری سایت های خاص با موضوعات خاص هستند که رپورتاژ در آنها منتشر میشود

رپورتاژ آگهی رایگان :

چند روز پیش اطلاعیه ای با نام : تبلیغات رایگان  مبنی بر ” رپورتاژ آگهی رایگان ( رپرتاژ آگهی رایگان ) ” در پی سی وب منتشر کردیم ، که یکی از مهم ترین سرویس های این تبلیغات رایگان رپرتاژ آگهی رایگان ( رپورتاژ آگهی رایگان) بود

که توضیحات بیشتر در رابطه با این سرویس رایگان را میتوانید از طریق لینک ” تبلیغات رایگان  ” مشاهده بفرمایید.

امیدواریم از این مقاله ” رپورتاژ آگهی چیست ” لذت برده باشید ، تا مقاله آموزشی دیگر برای شما بهترین ها را آرزومندیم

لینک کوتاه مطلب : https://www.p30web.org/?p=4631

دیدگاه کاربران :

 • جهت تبادل نظر و گفتگو درباره رپورتاژ آگهی چیست : میتوانید به انجمن پشتیبانی پی سی وب مراجعه نمایید.
 • آدرس انجمن تخصصی پی سی وب : forum.p30web.org
 • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
  • سلام

   رپورتاژ خبری در سایت پی سی وب انجام شد ، ممنون از پی سی وب

   کمی هزینه هاتون برای شروع برای من بالا بود ، اما وقتی انجام شد ، واقعا متوجه شدم که ارزشش رو داره ، خوبی رپورتاژ تو پی سی وب اینه که واقعا دوستان وقت میذارن و خودشون متن ها و تصاویر رو تهیه میکنند ، و برخلاف خیلی از سایت های دیگه براتون متن و تصاویر تکراری رو منتشر نمیکنند .

   برای من اول یک معرفی سایت در پی سی وب انجام شد ، که متن و تصاویر اون کاملا اختصاصی تهیه شده بود و میتونم ازش در سایت های دیگه هم استفاده کنم ، بعدش هم برام یک رپورتاژ در پی سی وب برای معرفی محصولم انجام شد که متن و تصاویر اون هم اختصاصی بود . ، نزدیک به یک ماه هست که این رپورتاژ انجام شده است .

   و من از هر دو رپورتآژ واقعا راضی هستم و خوشحالم که چندین سفارش هم تونستم از طریق سایت پی سی وب تا الان بگیرم .

   همچنین برخلاف خیلی از سایت های دیگه ، رپوتاژ در پی سی وب واقعا از کیفیت خوبی برخورداره ، از همه چیز ممنونم .

 1. سلام ، خسته نباشید
  واقعا پست بسیار آموزنده و جالبی بود ، تشکر میکنم از پست تون و زحماتتون ، یک سئوالی داشتم ایا در پی سی وب هم خدمات رپورتاژ آگهی انجام میشود ؟
  ما یک سایت در زمینه لوازم ماشین لباسشویی داریم و میخواستیم خدمات مون در برخی از سایت ها معرفی بشه . ایا چنین خدماتی در پی سی وب ارائه میشه ، و این که از انجایی که پی سی وب یک سایت پربازدید هست ، ایا امکان این که روپورتاژ ما در پی سی وب هم منتشر بشه وجود دارد ؟

  • سلام

   بله ، کلیه خدمات رپورتاژ آگهی در پی سی وب ارائه میشود و امکان درج روپورتاژ شما در پی سی وب نیز وجود دارد ، که جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق منوی سایت => ناحیه کاربری => از زیر منوی آن ارسال تیکت ، با ما در تماس باشید .

 2. سلام ، خسته نباشید ، قبلا در سایتتون نوشته بودید که هر کی هر کدام از پکیج های رپوتاژ آگهی رو سفارش بده بهش یک پکیج رایگان معرفی سایت در پی سی وب هم بهش اارئه میشه ، تصویر این اگهی برداشته شده است . من میخواستم الان یک پکیج رپورتاژ سفارش بدهم ، اما میخواستم بدونم ایا هنوز این معرفی سایت رایگان هم همراهش هست ؟
  و یک سئوال دیگر مدت زمان رپورتاژ اگهی های پی سی وب به چه صورت هست ؟ ایا ماهیانه است ، سالیانه است ؟ و یا دائمی
  ممنون میشوم سریع تر پاسخ دهید .

  • سلام ، و ضمن تشکر از توجه شما

   بله ، همراه هر رپورتاژ اگهی (رپورتاژ خبری ، معرفی محصولات و… ) یک معرفی سایت رایگان نیز به شما از طرف پی سی وب هدیه داده میشود . رپورتاژ اصلی شما به صورت مستقیم محصول و یا کالای شما رو معرفی خواهد کرد و در معرفی سایت نیز محصولات و یا اهداف شما به صورت غیر مستقیم به کاربران معرفی میشود . در واقع با یک هزینه دو رپورتاژ آگهی برای شما ایجاد میشود.

   مدت زمان تمامی رپورتاژ آگهی ها دائمی است . و تنها یکبار هزینه از شما دریافت میشود .

   • ممنون از پاسخ تون و وقتی که برای کاربرانتون می گذارید .

    یک پکیج ۲۰۰ تایی سفارش داده شد ، امیدواریم که همکاری خیلی خوبی رو داشته باشیم .

    نتیجه سفارش رو سعی میکنم در همین پست منتشر کنم ، که سایر دوستان هم در جریان باشند

    تا الان که همه چیز خوب بوده : پشتیبانی خوب + احترام به مشتری بالا + پاسخ گویی سریع و در کل همه چیز خوب بوده .

    امیدوارم بقیه کار هم همه چیز خوب باشه و بتونیم همکاری خوبی رو داشته باشید.

    • باسلام و درود خدمت شما کاربر گرامی :
     خوشحالم که توضیحات ارائه شده برای شما ، مفید واقع شده است ، از توجه و نظر شما متشکریم .

 3. سلام و احترام فراوان خدمت مدیران محترم و زحمت کش پی سی وب :
  من بیشتر از یکسال هست که با سایت شما آشنا شدم ، خیلی از مقالات آموزشی شما رو مطالعه کردم و به کمک اون ها حتی یک وب سایت برای خودم راه اندازی کردم (اخیرا در دوره کارآموی طراحی سایت شما هم ثبت نام کردم ) اما برای بخش بازاریابی یکی از مقالات شما رو که میخوندم متوجه شدم رپورتاژ آگهی یک روش خیلی خوب هست .
  که در این خصوص هم در سایت تون سرچ کردم ولی به جز این مقاله ، مقاله دیگری رو پیدا نکردم ، آیا در خصوص رپوتاژ آگهی اموزشی رو ندارید ؟
  اگر نه پیشنهاد میکنم این گونه اموزش ها رو هم منتشر کنید و منو باخبر کنید .

  • باسلام و درود خدمت شما کاربر گرامی :

   فعلا آموزش خاصی در این خصوص در پی سی وب منتشر نشده است ، اما در نظر داریم به زودی مجموعه آموزشی رو ارائه کنیم .

   ایمیل شما رو به ایمیل های خبرنامه اضافه کردم بعد از انتشار به ایمیل شما اطلاع رسانی میشود . + میتوانید در کانال تلگرام پی سی وب هم عضو شوید .

   از توجه و نظر شما متشکریم

 4. سلام

  هزینه خرید رپوتاژ آگهی در پی سی وب چقدر هست و این که شرایط به چه صورت هست ؟

  ما قبلا دوتا رپورتاژ اگهی به قیمت ۱ میلیون گرفته بودیم واقعا تاثیرش عالی بود ، هم باعث شد سایت ما رشد کنه و هم این که به تنهایی رپورتاژ آگهی اومده بعد از سایت ما و خیلی از مشتریان که تماس میگیرند ، میگن آگهی تون رو توی سایت پی سی وب دیدیم ، به همین خاطر میخواستم دو تا رپورتاژ آگهی دیگه هم سفارش بدهم ، ممنون میشم ، قیمت و راه ارتباطی اعلام کنید .

  • سلام

   هزینه رپورتاژ آگهی در پی سی وب از ۱۰۰.۰۰۰ تومان تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد ، که هر کدوم بازدهی خاص خودشون رو دارند ، برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره : ۰۹۱۲۰۱۵۰۹۸۹ یا شماره ۰۲۱۶۶۸۷۰۲۸۳ تماس حاصل فرمایید .

 5. مجله اینترنتی صبح سپاهان – پورتال خبری و سبک زندگی از خدمات پی سی وب تشکر مینماید.
  sobhsepahan.ir



گروه طراحی و برنامه نویسی پی سی وب ، طراحی سایت ، پشتیبانی سایت ، سئو و بهنیه سازی