نمونه قرار داد پشتیبانی سایت – نمونه فرم قرارداد پشتیبانی سایت :

سرویس های پشتیبانی سایت چی هستند ، اما برای دوستانی که ممکن در این خصوص اطلاعاتی نداشته باشند در این بخش یک توضیح کوتاهی میدهم ، بعد از طراحی وب سایت ممکن است شما به مشکلاتی برخورد کنید . این مسائل شامل خدمات پشتیبانی سایت می شود .

به صورت پایه سرویس ها و خدمات طراحی سایت ما بسته به پکیج انتخابی شما از یک ماه تا دو سال پشتیبانی رایگان دارند ، یعنی بعد از ارائه خدمات طراحی وب سایت ما به مشتریان مون یک ماه تا دو سال سرویس کاملا رایگان پشتیبانی سایت ارائه میدهیم و در این مدت هر مشکلی در سایت مورد نظر وجود داشته باشد ، توسط شرکت پی سی وب بدون هزینه جداگانه بررسی و رفع خواهد شد .

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت – نمونه قرار داد پشتیبانی وب سایت :

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت – به طور کلی عقد قرار داد های پشتیبانی سایت به دو صورت در پی سی وب انجام میشود :

 • مشتریانی که طراحی سایت و پشتیبانی سایت آنها توسط شرکت پی سی وب بوده است .
 • مشتریانی که طراحی سایت و پشتیبانی سایت آنها توسط شرکت دیگری بوده است .

همان طور که گفتیم همه سرویس های پی سی وب به صورت پایه دارای پشتیبانی سایت هستند ، مشتریانی که طراحی سایت و پشتیبانی آنها توسط ما انجام شده است بعد از پایان در صورتی که مشتری مایل به تمدید سرویس باشد ؛ میتواند قرار داد جداگانه ای بابت خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت در پی سی وب داشته باشد ، یا قرار داد طراحی سایت و پشتیبانی سایت اولیه خود را تمدید نماید .

و یا در صورتی که شما سایتی دارید ، که قبلا توسط شرکت دیگری طراحی و پشتیبانی شده است و حال میخواهید پشتیبانی سایت خود را به پی سی وب واگذار نمایید ، لازم هست که قرار داد جدیدی به منظور واگذاری پشتیبانی سایت خود با ما داشته باشید .

انواع قرار داد های پشتیبانی وب سایت – انواع نمونه فرم قرارداد پشتیبانی سایت :

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت => انواع قرار داد های پشتیبانی وب سایت  قرار داد های پشتیبانی سایت نیز در حال حاظر در پی سی وب به دو صورت می باشد :

 • شیوه اولیه : قرار داد های کاغذی
 • شیوه جدید : قرار داد های آنلاین – الکترونیک

قرار داد های پشتیبانی سایت اولیه (کاغذی) چیستند ؟

همه ما با این نوع قرار داد ها اشنایی داریم ، این نوع قرار داد ها تشکیل شده اند از چند برگ کاغذ که شامل سربرگ شرکت پی سی وب + مسائل پشتیبانی سایت (طرفین قرار داد ، موضوع قرار داد ، تعهدات شرکت پشتیبانی ، وظایف پشتیبان سایت ، مراحل کار و…) می باشد ، و در نهایت به مهر و امضای طرفین می رسد . که البته باوجود مزایای زیاد دارای معایبی هم هست مثل :

 • طولانی شدن پروسه عقد قرار داد :

از انجایی که قرار داد های رسمی کاغذی دارای مراحل مختلفی هست ، گاها عقد قرار داد به این روش بین 3 تا 20 روز کاری و گاهی بیشتر به طول می انجامد ، به همین خاطر این مورد رو میتوان جز یکی از مشکلات اصلی قرار داد های کاغذی دانست .

 • نیاز به حضور فیریکی افراد :

از انجایی که قرار داد های رسمی کاغذی نیاز مند حضور فیریکی افراد برای مهر و امضا می باشد ، گاهی نیاز به رفت و آمد های زیادی می باشد و این رفت و آمد ها معمولا برای کارفرمایان یا شرکت پشتیبانی دردسر ها و مشکلاتی را به همراه دارد .

 • افزایش هزینه های جانبی :

از انجایی که عقد قرار داد کاغذی در پشتیبانی سایت نیاز به حضور فیزیکی هست ، متاسفانه این گونه قرار داد ها شامل هزینه های اضافه ای مثل : هزینه تشکیل پرونده ، هزینه کپی اسناد هویتی ، هزینه چاپ ، هزینه های مراجعه حضوری (ایاب و ذهاب) و… نیز می باشد . که در کل گاها این هزینه ها به 50.000 تومان 300.000 تومان و گاهی بیشتر هم می رسد .

نتیجه : باتوجه به معایب و مشکلاتی که قرار داد های حضوری دارند ، این نوع قرار داد های برای خدمات و سرویس های کوچک ،  تراکنش های پایین یا قرار داد های کمتر از 2.000.000 تومان معمولا پیشنهاد نمی شود .

قرار داد های پشتیبانی سایت جدید (آنلاین – الکترونیک) به چه صورت هستند ؟

این نوع قرار داد ها به صورت آنلاین می باشد ، یک فاکتور آنلاین با درج مشخصات سفارشات و تعهدات تیم پشتیبانی و… میتواند در حکم یک قرار داد باشد ، یا همان نمونه کاغذی به صورت آنلاین و الکترونیک میتواند در حکم یک قرار رسمی باشد . این گونه قرار داد ها شاید معایبی داشته باشند ، اما مزایای ان بیشتر از معایب ان می باشد . در ادامه برخی از مزایای آن را بررسی خواهیم کرد :

 • برای قرار داد های با حجم کاری کم گزینه بسیار مناسبی می باشد .
 • برای قرار داد های با هزینه کل کم ، یا کمتر از 2.000.000 تومان گزینه بسیار خوبی می باشد .
 • عدم نیاز به صرف زمان زیاد برای عقد قرار داد و مراحل عقد قرار داد .
 • عقد قرار داد به صورت سمی در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری و رفع مشکلات رفت و آمد به صورت فیریکی
 • حذف هزینه های جاتبی برای قرار داد های کاغذی در این روش (کاهش هزینه های عقد قرار داد)
 • افزایش سرعت عقد قرار داد و رفع اکثر مشکلات قرار داد های کاغذی
 • ماندگاری دائمی – نسخه های آنلاین معمولا اسیب پذیری کمتر و عمر بیشتری دارند .
 • قابلیت چاپ تا n نسخه – بدون محدودیت نسخه چاپی
 • و…

نتیجه : پس میشه گفت قرار داد های آنلاین – الکترونیک برای حجم کاری کم ، یا قرار داد های کمتر از 2.000.000 تومان گزینه بسیار مناسبی هست و مشکلاتی که در قرار داد های کاغذی بود در این حالت رفع شده است که در نتیجه باعث روند بهتر در سرویس های کوچک می شود . اما برای قرار داد های بالای 2.000.000 تومان قرار داد های کاغذی گزینه بهتری می باشد .

نحوه عقد قرار داد پشتیبانی سایت در پی سی وب به چه صورت هست ؟

ما به هر صورتی که شما راحت تر باشید ، عقد قرار داد رو انجام می دهیم ، اما پیشنهاد ما برای قرار داد های کمتر از 2.000.000 تومان به دلیل سرعت انجام کار ، قرار داد های الکترونیک هست ، پس از انتخاب نوع قرار داد به انتخاب شما ، پیش نویس قرار داد الکترونیک یا – کاغذی برای شما ارسال میشود . و شما میتوایند مشاهده بررسی نمایید . در صورت تایید همان نسخه به عنوان قرار داد نهایی مورد امضا قرار می گیرد .

و یا در صورتی که قرار داد نیاز به اصلاح داشته باشد ، قرار داد اصلاح میشود و قرار داد نهای برای شما ارسال میشود . و پس از امضا و پرداخت وجه قرار داد براساس هزینه ها و شرابط (هزینه های پشتیبانی سایت) ، ارائه خدمات پشتیبانی سایت به شما آغاز خواهد شد .

نکته : قرار داد های آنلاین – الکترونیک نیازی به امضا ندارند . و تایید شما به منزله امضای الکترونیک تلفی می شود .

پیش نویس نمونه قرار داد پشتیبانی سایت کاغذی :

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت – از انجایی که خیلی از کاربران درخواست داشتند ، که نمونه ای از قرار داد های پشتیبانی سایت کاغذی رو قرار بدیم ، شما در زیر میتوانید نمونه از قرار داد های کاغذی پی سی وب رو مشاهده و دانلود نمایید .

جهت دانلود پیش نویس نمونه قرار داد پشتیبانی سایت پی سی وب اینجا کلیک کنید .

پیش نویس نمونه قرار داد پشتیبانی سایت آنلاین ، الکترونیک :

این نوع قرار داد معمولا باتوجه به نیاز های کاربران تهیه می شود و به زودی در این بخش نمونه ای از پیش نویس نمونه قرار داد های پشتیبانی سایت آنلاین رو قرار خواهیم داد ، در صورتی که در حال حاظر مایل هستید نمونه ای از پیش نویس های قرار داد های آنلاین رو مشاهده نمایید میتوانید با استفاده از (ارسال تیکت) با ما در تماس باشید و با ارسال درخواست میتوانید نمونه هایی از این قرار داد ها را مشاهده نمایید .

برخی از مواردی که در قرار داد های پشتیبانی سایت درج می شود :

نمونه قرار داد پشتیبانی سایت => موارد و ماده های قرار داد های پشتیبانی ، در این بخش قصد داریم توضیح دهیم که چه مواردی در قرار داد های پشتیبانی سایت درج میشوند ، شما با اطلاع از این موارد میتوانید شناخت نسبی از قرار داد های پشتیبانی داشته باشید .

 • مشخص نمودن طرفین قرار داد – (کارفرما – تیم اجرایی)
 • مشخص نمودن نشانی اینترنتی سایت (کارفرما – تیم اجرایی)
 • مشخصات تیم اجرایی (نام تیم ، نام نمایید تیم اجرایی ، سمت ، آدرس ایمیل ، تلفن ثابت ، تلفن همراه)
 • مشخصات کافرما (نام تیم ، نام نمایید تیم اجرایی ، سمت ، آدرس ایمیل ، تلفن ثابت ، تلفن همراه)
 • مشخص نمودن موضوع قرار داد – درج پکیج پشتیبانی سایت
 • مشخص نمودن خدمات و سرویس های پشتیبانی سایت و نگهداری وب سایت
 • مشخص کردن مبلغ پشتیبانی سایت – تعرفه پشتیبانی سایت – و کلیه هزینه ها
 • مشخص کردن مدت قرار داد – درج مدت زمان ارائه خدمات و سرویس به وب سایت شما
 • مشخص کردن شرایط پرداخت و نحوه پرداخت در طول پروسه ارائه خدمات
 • مشخص نمودن مراحل اجرای موضوع قرارداد پشتیبانی وبسایت (Support Web Site)
 • مشخص نمودن تعهدات تیم پشتیبانی و اجرایی در طول قرار داد
 • مشخص کردن تعهدادت کارفرما و یا نماینده کارفرما در طول قرار داد (ارائه خدمات)
 • مشخص نمودن مسائل فورس ماژور در قرار داد
 • مشخص نمودن نسخ قرار داد – تعداد نسخه های قرار داد
 • و…
نکات مهم :

نکته 1 : برخی از مسائل درج شده فقط در قرار داد های کاغذی درچ می شود و در قرار داد های الکترونیک وجود ندارد ، و بلعکس برخی از مسائل درج شده فقط در قرار داد های الکترونیک وجود دارد و در قرار داد های کاغذی وجود ندارد .

نکته 2 : در قرار داد های کاغذی و الکترونیک برخی از موارد اضافه تر درج میشوند ، و موارد درج شده فقط مسائل کلی قرار داد ها می باشد . که اکثر موارد آن مثل (مشخصات طرفین قرار داد ، نشانی سایت طرفین قرار داد و…) در تمامی قرار داد ها وجود دارد .

نکته 3 : تعداد نسخ ، فقط در قرار دادهای کاغذی درج میشود و در قرار داد های الکتروتیک این موضوع بدون محدودیت هست .

پیشنهاد میکنیم سایر مقالات ما را نیز در حوزه پشتیبانی سایت مشاهده بفرمایید :

باتشکر / واحد امور اطلاع رسانی پی سی وب