سئو کار کیست ؟ – سئو کار چیست ؟ – کارشناس سئو کیست ؟

باسلام و درود خدمت کاربران گرامی وب سایت پی سی وب ، با یک مقاله دیگر در حوزه سئو در خدمت شما هستیم ، در این مقاله قصد داریم در خصوص یک سری اصطلاحات پایه مثل :

 • سئو کار کیست ؟ – متخصص سئو کیست ؟
 • سئو کار چه کسی هست ؟ به چه کسی سئو کار میگویند ؟
 • سئوکار چه وظایفی رو برعهده دارد ؟ – متخصص سئو سایت چه وظایفی رو برعهده دارد
 • انواع متخصصین سئو و بهینه سازی سایت در ایران و تکنیک های انها
 • و…

به شما توضیح دهیم ، پس پیشنهاد میکنم این مقاله رو تا انتها دنبال نمایید، ما در این پست به خیلی از سئوالاتی که کاربران در این زمینه پیش بیاد پاسخ خواهیم داد ، امیدواریم که این مباحث هم برای شما مفید باشد .

سئو کار کیست ؟

خوب در این مقاله قرار هست چه مباحثی رو بررسی کنیم ؟

 • درباره مباحث سئو و بهینه سازی سایت کمی بدانید .
 • با واژه سئو کار و معنی سئو کار بیشتر آشنا شوید.
 • بررسی ویژگی های یک کارشناس سئو وب سایت
 • بررسی وظایف سئوکاران و متخصصین سئو
 • درباره متخصص سئو سایت بیشتر بدانید
 • درباره سئوکاران و نقش اون ها بیشتر بدانید
 • اهمیت نقش سئوکاران در برندینگ و رشد یک کسب و کار
 • توضیحات پایانی این مقاله
 • سایر خدمات بهینه سازی سایت پی سی وب
 • و…

سئو کار کیست ؟ – مقدمه :

قبل از این که بخواهیم در خصوص سئوکار به شما توضیح دهیم ، یک موضوع رو لازم میدونیم به اون اشاره کنیم و اون هم این هست که قبل از هر چیزی لازم هست که شما را تا حدودی با مباحث خدمات سئو سایت آشنا کنیم . اخیرا مقالات مختلفی رو در این زمینه در پی سی وب در خال انتشار هستیم که از جمله از اونها میتوانیم به مقاله (سئو چیست) و سئو سایت چیست اشاره کنیم .

قبل از این که بخواهید این مقاله رو کلا مشاهده کنید ، این که شما اطلاعات نسبتا کاملی در زمینه سئو داشته باشید و بدانید که اصلا سئو فایده و کاربرد هایی دارد ، برای شما میتواند بسیار مفید باشد . پس به شما پیشنهاد میکنیم قبل از این که مقاله (سئو کار کیست ؟) را دنبال کنید بهتون پیشنهاد میکنم مقاله (سئو وب سایت چیست) را به صورت کامل بررسی نمایید .

این بخش مقدمه کار بود و فقط در خصوص مباحث پایه صحبت کردیم ولی در بخش بعدی به اصل موضوع خواهیم پرداخت ، پس به شما پیشنهاد میکنیم ، در ادامه این مقاله نیز با ما همراه باشید …

بخش دوم – سئو کار کیست :

خوب در بخش قبلی (سئو کار کیست – مقدمه) به یکسری مباحث پایه پرداختیم اما در این بخش ، در خصوص این کلمه مفصلا توضیح خواهیم داد :

اول در خصوص کلمه سئو کار در از نظر واژه در لغات فارسی کمی توضیح بدهم : سئو کار تشکیل شده است از دو بخش : سئو + کار تشکیل شده است و به انگلیسی به سئو کار (SEO Work) گفته میشود. در واقع هر دو کلمه هم یک معنا را دارند ، به کسی که کار های خدمات سئو وب سایت را انجام میدهد ، سئوکار میگویند ، یا ساده تر به کارشناس و یا متخصص سئو وب سایت سئوکار می گویند .

سئوکار چیست ؟ – سئو کار چه کسی هست و چه کاری رو انجام می دهد ؟

به شخص یا فردی که کارهای مربوط به Seo سایت را انجام میدهد ، سئو کار گفته میشود . سئوکاران افرادی هستند که به کاربران و وبمستران کمک میکنند تا وب سایت شون رو در گوگل و یا موتور های جستجو ارتقا دهند ، در واقع سئوکاران افرادی هستند که نقش مستقیمی در افزایش بازدید و ارتقا وب سایت ها دارند ، متخصصان سئو افرادی هستند که تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement) رو فراگرفته اند (یادگرفته اند) و به کاربران کمک میکنند .

سئو کار حرفه ای کیست ؟

سئوکار حرفه ای چیست ؟ – در این بخش از مقاله (سئو کار کیست ؟) میخواهیم به این موضوع بپردازیم ، که سئو کار حرفه ای چه کسی هست ، سئوکاران حرفه ای افرادی هستند که در حوزه فروش اینترنتی (online Sale) و مباحث تبلیغات اینترنتی تخصص و سابقه بیشتری دارند ، و ودر واقع به افراد متخصص در شغل خدمات Seo سایت ، سئوکار حرفه ای میگویند .

البته کلمه سئوکار حرفه ای (Professional Seo Works) و سئو کار در واقع چندان تفاوتی ندارند ، و کلمه سئوکاران حرفه ای و سئوکاران هم چندان از نظر مفهومی و انجام کار تفاوت خاصی ندارد ،

اگر شما هم تمایل دارید که یک سئوکارحرفه ای باشید ، لازم هست که مطالغات و بررسی هایتان را در زمینه سئو افزایش دهید ، و سال ها در این زمینه فعالیت کنید ، سئو کار حرفه ای مدرکی نیست که بتوانید با یک دوره آموزشی اون رو بدست بیاورید ، سئو حرفه ای نه در دانشگاهی تدریس میشود و نه در موسسه آموزشی خاصی ، شما خودتون باید با فعالیت و کسب تجربه در این زمینه به این مقام دست پیدا کنید .

درباره متخصص سئو سایت و متخصص بهینه سازی سایت بیشتر بدانید :

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم ، متخصص سئو سایت و یا متخصص بهینه سازی وب سایت ، در اصل کلمه و مفهوم با سئو کار تفاوت چندانی ندارد ، عده ای تصور میکنند ، متخصص سئو سایت و یا کارشناش حرفه ای سئو سایت با همان سئو کار تفاوت دارد ولی این طور که گفتیم این دو کلمه از نظر مفهوم تفاوتی ندارد و هر دو تقریبا یکسان هست .

بازاریابی اینترنتی (Internet marketing) بهترین نوع بازاریابی اینترنتی در جهان هست ، در گذشته شیوه های مختلفی برای بازاریابی وجود داشت مثل : پیامک ، تراکت ، تماس تلفنی ، مراجعه خضوری و… ولی خوب با ورود اینترنت و گسترش علم بازاریابی اینترنتی همه این علوم به سمت بازاریابی اینترنتی در حال تغییر هستند ، و اکثر مجموعه هایی که قبلا مثلا از شیوه های بازاریابی پیامکی (SMS marketing) استفاده میکردند ، الان دارند از شیوه های اینترنتی بیشتر استفاده میکنند .

این موضوعات به ما اهمیت نقش سئوکاران و متخصصان سئو رو نشان میدهد ، هر وب سایتی برای این که بتواند پیشرفت کند نیاز به سئوکار دارد ، خال ممکن است این SEO کار مدیر سایت (Site Administrator) را پشتیبان سایت و یا یک فرد دیگر انجام شود .

اهمیت نقش متخصص سئو (سئوکار) در وب سایت ها :

در بالا در خصوص کلمات اصلی این حوزه مفصل توضیح دادیم ، حال شاید جالب باشه به اهمیت نقش متخصص سئو (اهمیت سئو کار) در طراحی سایت توضیح دهیم . یک فرد سئو کار یا یک فردی که کارهای سئو رو انجام میدهد ، چه نقشی میتواند در بهبود سایت شما داشته باشد :

 • افزایش اعتبار شما در موتور های جستجو مثل گوگل
 • افزایش رتبه وب سایت شما در موترو های جستجو
 • افزایش تعداد کاربران و مشتریان شما
 • افزایش فروش محصولات و کالا های شما
 • افزایش تعداد درخواست های دریافت خدمات شما
 •  بهبود اعتبار شما نزد کاربران تون
 • و…

در کل اگر بخواهیم یک جمع بندی رو داشته باشیم . اگر هدف شما در اینترنت این هست که فروش خوبی داشته با شید و یا کاربران زیادی رو داشته باشید . تنها خدمات طراحی سایت مثلا برای شما کافی نیست و تکیه به این که اگر فقط سایت بزنید میتوانید موفق بشید . کافی نخواهد بود . این عقیده برای شاید 10 سال پیش خوب بود که در عرصه های مختلف تعداد سایت ها کم بود و رقابتی وجود نداشت .

ولی وقتی مثلا در حوزه پشتیبانی یک محصول حداقل صد ها نفر درحال فعالیت هستند ، فقط موضوع طراحی دیگر کافی نیست و برند شما برای این که به موفقیت برسه نیاز به یک سئو کار خواهد داشت .

انتخاب بهترین سئو کار در ایران و یا خارج از ایران :

سئو کار کیست – انتخاب بهترین سئو کار – خیلی ها فکر میکنن که ما در داخل ایران (Iran) – سئو کاران خوبی رو نداریم ، و به دنبال انتخاب بهترین سئوکاران (SEO)کاران در خارج از کشور هستند ، در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است و ما در داخل ایران هم افراد متخصص و با تحربه ای رو داریم . ملاکی که شما برای انتخاب بهترین فرد این زمینه باید مد نظرداشته باشید ، سابقه + نمونه کار های سئو ان فرد هست .

که مجموعه پی سی وب مثلا در این زمینه ارشیو نمونه کاری خیلی خوبی رو دارد و بیش از 10 سال هست که ما در این زمینه فعال هستیم ، و اگر نیاز به یک سئوکار گوگل ، سئوکار کرج ، سئوکار در تهران ، و یا یک شرکت سئوکار نیاز دارید ما میتوانیم در خدمت شما باشیم .

مباحث این حوزه خیلی بیشتر از این هست که ما بتوانیم همه موضوعات رو در این پست توضیح دهیم و مسائلی مثل :

 • سئوکار ارزان خوب یا بد ؟
 • انواع سئوکاران در ایران و تهران
 • نکات مهم برای استخدام سئوکار حرفه ای
 • وظایف یک سئوکار – متخصص سئو
 • 0 تا 100 چگونه سئو کار شویم
 • خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق
 • و…

رو انشالله در مقالات اینده به آنها خواهیم پرداخت . امیدواریم که تا این جای کار از این مقاله خسته نشده باشید . و تا این جای مقاله (سئو کار کیست) برای شما کاربران گرافیمی مفید واقع شده باشد .

برخی از مقالات مرتبط با این مقاله :

ما به شما پیشنهاد میکنیم مقالات زیر رو هم که مرتبط با این موضوع هستند ، رو هم بررسی کنید :

امیدواریم که این مقاله برای شما کاربران گرامی مفید توجه واقع شده باشد ،