| در کنار شماییم برای رشد کسب و کار شما

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟

صفحه اصلی ویبولتین آموزش ویبولتین کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟

تاریخ انتشار : 7 سال پیش : 24 اکتبر 2016 بازدید : 8900نمایش

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ – کدام نسخه ویبولتین ؟

باسلام و درود خدمت کاربران گرامی وب سایت پی سی وب و طرفداران اسکریپت انجمن ساز ویبولتین ، خوشحالیم که با یک مقاله علمی دیگر در پی سی وب در خدمت شما هستیم ، این مقاله رو کمی متفاوت تر از مقالات گذشته قصد داریم شروع کنیم ، و در این مقاله در واقع قصد داریم تجربیاتمون رو در چند سال گذشته در خصوص یک سئوال متداول در اختیار شما قرار بدهیم ، ابن سئوال (کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ ) می باشد .

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟

برخی از مباحثی که در این پست بررسی خواهیم کرد :

 • انجمن یا تالار گفتمان چیست ؟
 • اسکریپت forum ساز ویبولتین چیست ؟
 • اسامی اسکریپت های انجمن ساز های معروف
 • اسکریپت های اختصاصی یا اسکریپت های آماده ؟
 • کدام اسکریپت انجمن ساز را برای سایت انجمن انتخاب کنیم ؟
 • کدام اسکریپت انجمن ساز برای ایران مناسب تر هست ؟
 • چه اسکریپیتی برای ساخت انجمن بهتر است ؟
 • چرا ویبولتین برای سایت انجمن مناسب تر است ؟
 • کدام نسخه ویبولتین را انتخاب کنیم ؟
 • ویبولتین 4 یا ویبولتین 5 ؟
 • کدام نسخه از ویبولتین 4 را انتخاب کنیم ؟
 • کدام نسخه از ویبولتین 4.2 را نصب کنیم ؟
 • چگونه میتوانیم جدیدترین نسخه ویبولتین 4.2. رو دریافت کنیم .
 • و…

ما در اینجا با سئوالات و پرسش های مختلفی برای انتخاب یک اسکریپت مناسب برای ساخت انجمن روبرو هستیم ، که بسیاری از این سئوال ها تا به امروز به آنها پاسخ مشخصی داده نشده است ، ولی ما قصد داریم تجربیات مون رو در طی این چند سال در اختیار شما قرار دهیم .

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ – مقدمه و توضیحات اولیه :

خوب فکر میکنم الان میدونید که قصد داریم امروز در این پست (کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ ) چه مسائلی رو بررسی کنیم ، پس بریم سر اصل مطلب ، من در این پست از مسائل و توضیحات ساده شروع خواهم کرد و کم کم شما رو آماده میکنم برای اصل موضوع ، اگر این موضوع که کدام اسکریپت رو برای ساخت انجمن انتخاب کنم ، حالا اسکریپت مورد نظرم رو پیدا کردم ، کدوم رو نصب کنم ؟ یا از اسکریپت های آماده استفاده کنم یا اسکریپت های اختصاصی  ؟

این موضوع بحثی هست که امروزه کاربران برای ساخت انجمن با اون روبرو هستند ، وقتی داشتم این موضوع رو می نوشتم ، هزاران پست مرتبط با این موضوع مشاهده کردم که هر کدام توضیحات خاصی رو داشتند و مسائل خاصی رو تحت پوشش داده بودند . اما هر کدام نقص های و معایبی هم داشتند که من قصد دارم در این پست این مسائل رو خیلی جامع و کامل بررسی کنم و به شما در انتخاب نهایی تون کمک کنم ، پس پیشنهاد میکنم اگر علاقه مند هستید با من همراه باشید .

ابتدا در بخش بعدی ما تعاریف اولیه و ادامه توضیحات اولیه رو بررسی خواهیم کرد :

 • انجمن (forum) – یا تالار گفتمان چیست ؟
 • اسکریپت انجمن ساز یا فروم ساز چیست ؟
 • اسامی اسکریپت های انجمن ساز های معروف
 • کدام اسکریپت های (FOrum) انجمن ساز برای ایران مناسب تر هست ؟
 • اسکریپت forum saz چیست
 • اسکریپت فروم ساز یا همان تالار گفتمان چه کاربردی دارد ؟
 • اسکریپت فروم ساز ویبولتین چیست ؟
 • و…

تعاریف اولیه و توضیحات اولیه برای انتخاب یک اسکریپت متاسب برای ساخت انجمن :

در این بخش از پست (کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ ) می پردازیم به توضیحات و تعاریف اولیه که در بالا به آنها اشاره کردیم .

انجمن (forum) – یا تالار گفتمان چیست :

اول از هر چیزی بزارید از اینجا با هم شروع کنیم که اصلا انجمن چی هست ؟ ، چه کاربردی داره ، چه فایده ای داره و… ؟

تالار گفتمان یا انجمن بستری عمومی هست که کاربران با هم دیگر میتوانند گفتگو و تبادل نظر داشته باشند . اساس انجمن ایجاد بستر هایی برای کارهای گروهی و عمومی هست ، انجمن ها قبل از پیدایش هر نوع سایتی به وجود آمده اند ، یعنی میشه گفت اولین سایت هایی که در جهان به وجود آمده اند به نوعی انجمن و یا مرتبط با انجمن بوده اند . اگر مایل هستید در این خصوص بیشتر بدانید ما به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله (انجمن چیست ؟) را در پی سی وب مطالعه کنید .

اسکریپت فروم ساز چیست ؟

اسکریپت فروم ساز ، اسکریپتی هست که شما با آن میتوانید انجمن راه اندازی کنید ، یا به نوعی طراحی انجمن با استفاده از اسکریپت های فروم ساز انجام میشود . نمونه ای از برترین اسکریپت های فروم ساز ویبولتین هست که با آن میتواند انجمن های گفتگو ایجاد کرد .

اسامی برترین ، مطرح ترین ، بهترین اسکریپت های انجمن ساز در ایران و جهان :

لیست اسکریپت های انجمن ساز – خوب در این بخش حالا میخواهیم اسامی اسکریپت های انجمن ساز ، اسکریپت های forum ساز رو بررسی کنیم و یک تاریخچه ای از اسکریپت های مختلف رو در این تاپیک برایتان قرار بدهیم . به جرات میتوانم بگم که این لیست کامل ترین لیست اسکریپت های انجمن ساز می باشد :

ویبولتین – vbulletin : ویبولتین چیست :

ویبولتین نام یکی از بهترین اسکریپت های انجمن ساز ایرانی می باشد . براساس امار ها میشه گفت بسیاری از انجمن های برتر ایرانی برپایه این اسکریپت استوار هستند و میشه گفت یکی از قدرتمند ترین اسکریپت های انجمن ساز فارسی می باشد . توضیحات بیشتر را در (ویبولتین چیست) مشاهده کنید .

زنفورو – xenforo – زنفور چیست ؟

زنفور نیز یکی از برترین اسکریپت انجمن ساز جهانی هست که در مقایسه با ویبولتین در حال حاظر در ایران دومین اولویت بعد از ویبولتین هست .

مای بی بی – mybb – مای بی بی چیست ؟

مای بی بی نیز نام یکی از بهترنی اسکریپت های انجمن ساز ایرانی هست . که شاید در مقایسه با ویبولتین و زنفورو برای ساخت انجمن های فارسی برتر در رده سوم قرار دارد و معمولا برای انجمن های برتر ایرانی به نوعی سومین اولیت بعد از ویبولتین شاید مای بی بی باشه .

ای پی بی – IP Board – پی اچ پی بی بی – phpBB – بی بی پرس – bbpress و سایر اسکریپت ها :

اگر بخواهیم اسکرپیت های برتر دیگری رو اشاره کنیم میتوانیم به موارد فوق اشاره کنیم و در چهارمین اولویت برای ساخت یک انجمن میتونه این موارد در لیست اولویت های کابران باشه و نسبت به ویبولتین و زنفور این اسکریپت انجمن ساز کمتر برای ساخت انجمن های برتر ایرانی استفاده شده است . شما دوستان میتوانید لیست ان اسکریپت ها رو در پست (لیست اسکریپت های انجمن ساز) مشاهده فرمایید .

کدام انجمن ساز بیشترین میزان استفاده را دارد و محبوب ترین اسکریپت انجمن ساز ایرانی هست ؟

سئوال بعدی که مطرح میشه (کدام انجمن ساز محبوب تر و بهتر هست ؟ )

اگر نظر من رو بخواهید این که کدام اسکریپت بهتر است و یا کدام اسکریپت بدتر هست ، تحث شرایط مختلف و نظرات مختلف بازخورد های مختلفی رو دارند به همین خاطر نمیشه که نه اسکریپت ایکس بهترین هست و نه اسکریپت z این مقایسه مثل مقایسه ماشین های داخلی و ماشین های خارجی هست ، که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشون رو دارند .

مثلا پراید یک ماشین داخلیهست و اگر اون رو با بنز که یک ماشین خارجی هست مقایشه کنید. شاید بگید حتما بنز بهتر است . ولی اشتباه میکنید هر کدام از این ماشین ها مزایا و معایب خاص خودشون رو دارند . مثلا اگر پراید رو بررسی کنید در رده ماشین های اقتصادی قرار دارد و هر فردی قادر به خرید اون هست ولی بنز یک ماشین خیلی خوب هست ولی همه توان خرید اون رو ندارند و در دسته ماشین های گران هست ، پس یک عیب هست و….

در مورد اسکریپت های انجمن ساز هم هرکدام یکیسری مزایا و معایبی دارند ولی برخی از اسکریپت ها برای ایران مناسب تر هستند که در ادامه این موضوع رو بررسی خواهیم کرد .

کدام اسکریپت انجمن ساز برای ایران مناسب تر هست ؟

هر کدام از اسکریپت های انجمن ساز گفتیم یکسری مزایا و معابب دارند ، از انجایی که پی سی وب یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی سایت و نگهداری سایت در ایران می باشد . تقریبا میشه گفت روی اکثر اسکریپت های انجمن ساز ما تحقیق و بررسی داشته ایم و اگر بخواهیم از دید های مختلفی به اسکریپت های مختلف نگاه کنیم ، می بینیم که اسکریپت انجمن ساز ویبولتین در حال حاظر بهترین گزینه برای استفاده در ایران هست .

چرا ؟

به دلیل این که بسیاری از انجمن های برتر ایرانی در حال حاظر برپایه ویبولتین هستند و بسیاری از انجمن های برتر سایت اسکریپت ها نیز زمانی برپایه ویبولتین بوده اند و بعد ها به دلایل مختلفی به اسکریپت های دیگر کوچ کرده اند . اما بعضی از اونها شاید جالب باشه بدونید که بعضا ناراحت و پشیمان هستند ، بسیاری عامل موفقیت یک انجمن رو اسکریپت انجمن ساز میدونند ، در صورتی که این اشتباه هست و بیشتر سیاست های مدیران انجمن عامل موفقیت ساز هست .

ویبولتین به دلیل داشتن منابع علمی و آموزشی زیاد ، قالب ها و پلاگین های بیشتر نسبت به رقبا ، توسعه دهنده گان بیشتر ، راحتی کار ، کاربر محور تر ، در حال حاظر بهترین گزینه برای ایجاد یک انجمن فارسی می باشد . و پیشنهاد ما برای ساخت انجمن ویبولتین می باشد .

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟

ویبولتین نیز مانند سایر اسکریپت ها دارای نسخه های مختلفی هست ، مثل ویبولتین 3 ، ویبولتین 4 ، ویبولتین 5 ، اخرین نسخه ویبولتین در حال حاظر ویبولتین 5 می باشد ، اما پایدارترین و بهترین نسخه ویبولتین ، vbulletin فارسی ورژن 4.2 می باشد ، که بیشترین انجمن هایی هم که در ایران در حال استفاده از ویبولتین هستند ، دارند از ویبولتین 4.2 استفاده میکنند .

پس اگر بخواهیم به سئوال (ویبولتین 4 یا ویبولتین 5 ؟ ) پاسخ دهیم :

بین ویبولتین 4 و ویبولتین 5 در حال حاظر بهترین گزینه ویبولتین 4 و ویبولتین 4.2 می باشد .

و اگر میخواهید بدانید که کدام نسخه از ویبولتین 4 در حال حاظر بهتر است ، بهترین نسخه ویبولتین 4 ، در حال حاظر ورژن 4.2 می باشد و بهترین ورژن ویبولتین فارسی 4.2 نسخه 4.2.3 می باشد

کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ – دانلود ویبولتین :

حال فکر میکنیم ، متوجه شده باشید . که ویبولتین 4.2.3 در حال حاظربهترین نسخه برای نصب و راه اندازی ویبولتین هست ، شما میتوانید اخرین نسخه ویبولتین 4.2.3 را از طریق پست (ویبولتین فارسی نسخه 4.2.3 پچ لول 2 منتشر شد) مشاهده و دانلود نمایید و همچنین شما کاربران گرامی و علاقه مندان ویبولتین میتوانید همواره جدیدترین نسخه های ویبولتین را از طریق لینک (دانلود آخرین نسخه ویبولتین) دریافت نمایید .

خوب در نهایت امیدواریم پست (کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم) برای شما مفید واقع شده باشد .

مقالات و مطالب پیشنهادی ما :

ما به شما پیشنهاد میکنیم از مقالات مرتبط با (کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم) دیدن نمایید :

امیدواریم برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد .

لینک کوتاه مطلب : https://www.p30web.org/?p=6897

دیدگاه کاربران :

 • جهت تبادل نظر و گفتگو درباره کدام نسخه ویبولتین را نصب کنیم ؟ : میتوانید به انجمن پشتیبانی پی سی وب مراجعه نمایید.
 • آدرس انجمن تخصصی پی سی وب : forum.p30web.org
 • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
 1. سلام

  یعنی در حال حاظر شما برای نصب اخرین نسخه ویبولتین به جای نسخه پنج ویبولتین ، نسخه ۴٫۲٫۳ پچ لول دو را پیشنهاد میکنید ؟

  • سلام

   بله ، بهترین نسخه برای نصب ویبولتین در حال حاظر نسخه ۴٫۲٫۳ می باشد .گروه طراحی و برنامه نویسی پی سی وب ، طراحی سایت ، پشتیبانی سایت ، سئو و بهنیه سازی


تیم طراحی و برنامه نویسی پی سی وب بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه اینترنتی ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سایت و طراحی سایت در کشور ایران ، با بیش از 7 سال سابقه درخشان در عرصه طراحی و برنامه نویسی وب با گستره ای از خدمات گوناگون برای کاربران خود « لذت شیرین پشتیبانی واقعی» راتداعی می کند ، «ضمانت بهترین قیمت» ، «مشتری محوری» ، «پشتیبانی واقعی» سه اصل اولیه ای است که پی سی وب از نخستین روز های تاسیس تا به امروز سعی کرده به آن پایبند باشد. شرکت اینترنتی خدمات وب پی سی وب فعالیت خود را از سال 1388 آغاز نموده است و تا به امروز به فعالیت خود ادامه میدهد ، پی سی وب درحال حاظر در کلیه عرصه های طراحی سایت ، پشتیبانی سایت (پشتیبانی انواع اسکریپت های سایت ساز (وردپرس ، جوملا ، دروپال)، انجمن ساز (ویبولتین ، زنفورو ، مای بی بی)، فروشگاه ساز (ووکامرس ، مجنتو ، پرستاشاپ)، آپلود سنتر (کلیجا ، میهالیسم) )، خدمات گرافیکی ، سئو و بهینه سازی سایت ، تبلیغات اینترنتی و ... با قدرت فعالیت دارد .