وردپرس 4.6 منتشر شد

صفحه اصلی اخبار وردپرس 4.6 منتشر شد

وردپرس 4.6 منتشر شد

تاریخ انتشار : 8 سال پیش : 17 آگوست 2016 بازدید : 4730نمایش

وردپرس 4.6 منتشر شد – نگارش 4.6 وردپرس منتشر شد .

باسلام ، امروز متوجه شدیم که نسخه نهایی 4.6 وردپرس منتشر شده است ، به همین جهت تصمیم گرفتیم در وبلاگ طراحی سایت و پشتیبانی سایت پی سی وب این خبر رو اطلاع رسانی کنیم . در حال حاظر جدیدترین نسخه وردپرس در امروز 1395/05/27 مطابق با 27 مرداد 1395 نگارش 4.6 می باشد . این نسخه که به تازگی منتشر شده است ، بیشتر در بحث فنی قابلیت ها و امکاناتی به آن اضافه شده است . که در ادامه آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد .

وردپرس 4.6 منتشر شد

وردپرس 4.6 منتشر شد – انتشار نسخه 4.6 وردپرس فارسی :

نسخه نهایی 4.6 وردپرس به نام Pepper در August 16, 2016 منتشر شد ، یعنی حدود چند ساعت از انتشار این نسخه نمی گذرد و ما تصمیم گرفتیم تا هنوز این نسخه داغ هست در رابطه با ویژگی ها و دلیل نام گذاری آن توضیح دهیم . نسخه نهایی 4.6 وردپرس (WordPress) به دلیل بزرگداشت نوازنده جاز Pepper Adams به اسم Pepper نامگذاری شده است .

توضیحات این نسخه به لاتین به نقل از وب سایت وردپرس :

WordPress 4.6 “Pepper” Released :
Posted August 16, 2016 by Dominik Schilling (ocean90). Filed under Releases.
Version 4.6 of WordPress, named “Pepper” in honor of jazz baritone saxophonist Park Frederick “Pepper” Adams III, is available for download or update in your WordPress dashboard. New features in 4.6 help you to focus on the important things while feeling more at home.

درباره وردپرس 4.6 بیشتر بدانید – درباره نگارش 4.6 وردپرس بیشتر بدانید :

وردپرس 4.6 منتشر شد – درباه نسخه 4.6 وردپرس بیشتر بدانید : در این نسخه نیز همانند نسخه های مختلف دیگر ، وردپرس 4.6 تغییراتی رو داشته است و در این مقاله قصد داریم ویژگی های جدیدی که به وردپرس نسخه ۴٫۶ اضافه شده است را به شما عزیزان معرفی کنیم . در ادامه این تغییرات رو با هم بررسی خواهیم کرد . پس در ادامه نیز با ما همراه باشید ، لیست این تغییرات به شرح زیر می باشد :

1) بروز رسانی ساده تر و راحت تر وردپرس :

وردپرس 4.6 منتشر شد – بروز رسانی راحت تر را در نسخه 4.6 تجربه کنید : یکی از ویژگی های جدیدی که در نسخه 4.6 افزوده شده است بروز رسانی و آپدیت ساده تر و راحت تر هست ، این ویژگی به شما کمک میکنه که اپ دیت های بهتر و جذاب تری رو داشته باشید ، یعنی خیلی از سادتر از قبل بروز رسانی رو انجام بدید .


توضیحات لاتین سایت وردپرس :

Streamlined Updates
Don’t lose your place: stay on the same page while you update, install, and delete your plugins and themes.
Shiny Updates v2:
Shiny Updates replaces progress updates with a simpler and more straight forward experience when installing, updating, and deleting plugins and themes. Those actions are now all performed via AJAX.
One big user facing change is about search. There is now an AJAX search on both the Installed Plugins screen as well as the Add New Plugin screen, this means the search results change as you type, drastically simplifying your workflow.

تصویری از تغییر ایجاد شده :

p30webWp_updates_v2_2

2) بومی سازی و بروز رسانی فونت های پنل مدیریت وردپرس :

هر ویندوزی (سیستم عاملی) فونت های مختص خودش را دارد. در نسخه ۳٫۸ به بعد وردپرس از فونت opensans برای پنل مدیریت وردپرس استفاده شد اما در این نسخه سعی شده فونت سیستم عامل در پنل مدیریت وردپرس (WordPress) لود شود تا سرعت لود صفحات مدیریت بهتر و بیشتر شود از قبل شود.

وردپرس 4.6 منتشر شد – بومی سازی فونت ها : یکی از مزایای  این ویژگی این است که پنل مدیریت وردپرس (Wp-admin) سریعتر بارگذاری میشود و همچنین به صورت افلاین نیز میتوانید به راحتی با فونت هایی که در دسترس هستند مدیریت وردپرس را مشاهده کنید.

p30web-wp-46

توضیحات سایت اصلی به لاتین :

Native Fonts :
The WordPress dashboard now takes advantage of the fonts you already have, making it load faster and letting you feel more at home on whatever device you use.
Native Font supports in the Administration Screen :
The operating system’s UI font is used for any text that’s part of the WordPress user interface. Although WordPress switched to Open Sans in Version 3.8 at the end of 2013 by various reasons, today, the background condition and technology have changed. Then, experience faster load times, especially when working offline, a removal of a third-party dependency, and a more native-feeling experience as the lines between the mobile web and native applications continue to blur.

این فونت ها برای سیستم عامل ها به شرح زیر میباشند:

 • apple-system برای سافاری و فایرفاکس در macOS و ios
 • Helvetica Neue در سیستم macOS قبل از ۱۰٫۱۱
 • BlinkMacSystemFont گوگل کروم در سیستم macOS
 • Segoe UI برای ویندوز
 • Roboto برای اندروید و Chrome OS
 • Oxygen-Sans برای KDE
 • Ubuntu برای اوبنتو
 • Cantarell برای گنوم

3) بهبود ویرایشگر وردپرس :

در این نسخه ویراشگر متنی و دیداری وردپرس نیز شامل تغییراتی بوده است ، ویرایشگر هر سیستمی یکی از مهم ترین بخش های اون سیستم هست ، چرا که کاربران زمان زیادی رو صرف تهیه و نوشتن یک پست میکنند ، برای همین بخش ادیتور یک قسمت مهم و کاربردی تلقی می شود ، توسعه دهندگان وردپرس نیز از این موضوع با خبر هستند و در نسخه 4 وردپرس واقعا سنگ تمام گذاشته اند و در هر بروز رسانی یک سری قابلیت های جدید رو به آن اضافه میکنند .

وردپرس 4.6 منتشر شد – بهبود ویرایشگر وردپرس : در این نسخه نیز دو قابلیت خیلی جالب به ادیتور وردپرس اضافه شده است ، این قابلیت ها در خصوص بخش لینک ها و ذخیره سازی اتوماتیک نوشته های وردپرس هست که در ادامه جزئیات بیشتری رو خدمتتون اعلام خواهیم کرد .

افزوده شده قابلیت بررسی لینک ها به ادیتور وردپرس :

یکی از مسائل مهمی که در سئو سایت و سئوی محتوایی سایت مورد بررسی قرار میگرد ، بررسی لینک ها از نظر معتبر بودن و معتبر نبودن است . اگر مقالات آموزش سئو ی ما را در پی سی وب دنبال کرده باشید ، بار ها در این خصوص مقالاتی رو ارائه کرده ایم . وردپرس واقعا در مسائل سئو خیلی بروز هست به همین جهت در این نسحه قابلیت جالبی در این خصوص اضافه شده است .

این قابلیت به شما اجازه می دهد که وقتی لینکی به قسمتی از متن اضافه میکنید سیستم وردپرس آن لینک را بررسی میکند که آیا لینک معتبر است یا خیر و اگر معتبر نباشد با رنگ قرمز به شما نمایش داده میشود. (برای بررسی این موضوع باید مکان نمای موس خود را بر روی متن لینک شده ببرید)

 

badlink-wp

توضیحات وردپرس در باره این قابلیت به لاتین :

Inline Link Checker :
Ever accidentally made a link to http://www.p30web.org/wordpress.org? Now WordPress automatically checks to make sure you didn’t.

بهبود سیستم ذخیره خودکار :

یکی دیگر از قابلیت ها و ویژگی های خوبی که در نسخه 4.6 شامل تغییرات بوده است ، سیستم رونوشت وردپرس یا همان ذخیره خودکار بوده است ، با تغییراتی که در این نسخه روی این سیستم اعمال شده است ، شما میتوانید حتی وقتی که قابلیت نسخه ذخیره خودکار غیر فعال شده باشد نسخه ذخیره شده را باز گردانید . و در کل میشه گفت این سیستم بهبود خیلی خوبی رو داشته است .

توضیحات به لاتین :

Content Recovery
As you type, WordPress saves your content to the browser. Recovering saved content is even easier with WordPress 4.6.

4) طراحی مجدد بخش درون ریزی وردپرس :

مدت زیادی بود که بخش درون ریزی وردپرس چهره یکنواخت و تکراری رو به خودش گرفته بود ، که این بار وردپرس در نسخه 4.6 تیم توسعه آن را باز طراحی کرده اند که چهره جذاب تر و زیباتری رو داشته باشد ، همچنین ظاهرا در بحث فنی آن هم تغییراتی اعمال شده است که باعث بهبود عملکرد این سیستم شده است .

import_screen

توضیحات وردپرس به لاتین در خصوص این بخش این گونه است :

Import Screen overhaul :
The Import Screen was overhauled, improving accessibility and making it much easier to install and run an importer.

در پشت صحنه نسخه 4.6 چه اتفاتی افتاده است ؟

شاید تصور کنید که فقط همین ها بوده است ، اما نه ، وردپرس در بروز رسانی های خود علاوه بر این که یکسری قابلیت ها و تغییرات ظاهری رو اعمال میکنه ، هربار هسته خودش رو قدرتمند تر از سابق می کنه ، این بار هم همین اتفاق افتاده است و هسته ورپرس 4.6 به مراتب قوی تر از نسخه های قبلی است .
اما این تغییرات چی بوده اند ، در پشت صحته وردپرس (wordpress) نگارش 4.6 چه اتفاقاتی افتاده است ، در این بخش ما بررسی خواهیم کرد که پشت صحنه وردپرس چهار و شش چه اتفاقاتی افتاده است ، پس در این بخش مهم نیز همراه ما باشید .

5) بهبودات بین المللی کردن افزونه ها :

بحث محلی سازی و بومی سازی افزونه ها و قالب های وردپرس از سال ۲۰۱۵ شروع شد ، این بومی سازی به معنای ایجاد مخزن هایی برای قالب ها و افزونه های وردپرس بود ، و از سال 2015 ادامه داشته است و ادامه خواهد داشت . حالا وردپرس در نسخه جدید می تواند دایرکتوری languages را جستجو کرده و بومی سازی ها را بهتر پیدا کند. همچنین jQuery UI انتخاب کننده تاریخ هم بومی سازی شده است .

نکته ، به زودی در خصوص دایرکتور زبان languages در پی سی وب ، اطلاع رسانی های بیشتری رو خواهیم کرد ، البته از اون جایی که این بخش خودش میتونه یک مقاله کامل باشه در این بخش فقط در همین حد اشاره میکنیم که چنین بخشی اخیرا افزوده شده است و در مقالات بعدی به صورت کامل در خصوص این بخش توضیح خواهیم داد .

توضیحات توسعه دهنده گان در این باره :

Translations On Demand
WordPress will install and use the newest language packs for your plugins and themes as soon as they’re available from WordPress.org’s community of translators.

6) به‌روزرسانی کتابخانه‌های جاواسکریپت

وردپرس 4.6 منتشر شد – بروز رسانی کتابخانه های جاوا اسکریپت : کتابخانه های جاوا اسکریپت وردپرس نیز به آخرین نسخه آپدیت شدند تا کارایی بیشتری را برای وردپرس فراهم کنند. از جمله مهم ترین بروز رسانی های انجام شده میتوانیم به بروز رسانی کتابخانه های : Masonry , imagesLoaded , MediaElement.js , TinyMCE , Backbone.js و… اشاره کنیم .

توضیحات به لاتین :

Emoji :
Emoji support has been updated to include all of the latest Unicode 9.0 emoji characters.


Updated JavaScript libraries.
Masonry 3.3.2, imagesLoaded 3.2.0, MediaElement.js 2.22.0, TinyMCE 4.4.1, and Backbone.js 1.3.3 are bundled.

7) رجیستر کردن استاندارد Metadata :

در این نسخه شاهد اضافه شده تابع جدیدی نیز هستیم ، تابع register_meta() نیز در نسخه 4.6 به وردپرس افزوده شده است. که تقریبا مشابه register_post_type() عمل کرده و به ما اجازه ی رجیتسر کردن کلید های متا را میدهد. با استفاده از این تابع، افزونه ها و توسعه دهندگان قالب های وردپرس قادر خواهند بود به شیوه ی ای استاندارد و یکپارچه با اطلاعات متای ذخیره شده به همراه نوشته ها، کاربران، دیدگاه ها و … کار کنند.

در این خصوص نیز به زودی توضیحات بیشتر روی ارائه خواهیم کرد ، و فعلا فقط در این حد بدانید ، البته اگر تمایل دارید در این خصوص بیشتر بدانید میتوانید فعلا به مخزن وردپرس مراجعه نمایید و از داکیومنت های وردپرس استفاده نمایید .

8) کلاس جدید WP_Post_Type :

وردپرس 4.6 منتشر شد – کلاس جدید WP_Post_Type : در وردپرس (WordPress) نگارش 4.6 با استفاده از کلاس WP_Post_Type متغیر wp_post_types تبدیل به آرایه ای از آبجکت های WP_Post_Type میشود. با استفاده از این کلاس و متد های آن میتوانید به بکار گیری انواع نوع نوشته ها، قوانین ریرایت، متا باکس ها، هوک ها و تاکسونومی ها بپردازید.

کلاس جدید WP_Term_Query :

وردپرس 4.6 منتشر شد – کلاس جدید WP_Term_Query : با استفاده از این کلاس (WP_Term_Query) خواهید توانست ترم های وردپرس را با ساختاری بسیار بهتر تولید کرده و مورد استفاده قرار دهید.

توضیحات به لاتین :

WP_Term_Query and WP_Post_Type
A new WP_Term_Query class adds flexibility to query term information while a new WP_Post_Type object makes interacting with post types more predictable.

دو کلاس جدید WP_Site_Query و WP_Network_Query :

وردپرس 4.6 منتشر شد -دو کلاس جدید WP_Site_Query و WP_Network_Query  : این دو کلاس در وردپرس شبکه (چند سایته) به شما اجازه میدهد از سایت ها و شبکه های موجود کوئری (Query) گرفته و آن را به صورت Lazy Load بارگذاری کنید.

توضیحات به لاتین :

Multisite, now faster than ever
Cached and comprehensive site queries improve your network admin experience. The addition of WP_Site_Query and WP_Network_Query help craft advanced queries with less effort.

امیدواریم از این مقاله (وردپرس 4.6 منتشر شد) لذت کافی رو برده باشید ، البته تغییرات کمی بیشتر از موارد اعلام شده بوده اند ، اما از انجایی که نمیخواهیم بیش از این مقاله رو طولانی کنیم . توضیحات بیشتر در خصوص ویژگی های نسخه 4.6 رو به پست دیگری موکول می کنیم .

برخی از خدمات وردپرس پی سی وب :

باتشکر / واحد اطلاع رسانی پی سی وب – p30web.org

لینک کوتاه مطلب : https://www.p30web.org/?p=6516

موضوع :

دیدگاه کاربران :

 • جهت تبادل نظر و گفتگو درباره وردپرس 4.6 منتشر شد : میتوانید به انجمن پشتیبانی پی سی وب مراجعه نمایید.
 • آدرس انجمن تخصصی پی سی وب : forum.p30web.org
 • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.


گروه طراحی و برنامه نویسی پی سی وب ، طراحی سایت ، پشتیبانی سایت ، سئو و بهنیه سازی